http://hazard.renadi.cz/ https://www.NevyndamSe.cz https://www.renadi.cz/cs/1-prosince-2020-otevirame-bezplatnou-internetovou-poradnu-s-peer-konzultanty-pro-lidi-zavisle-na-navykovych-latkach-ozvat-se-mohou-i-pribuzni https://www.vicnezpronajem.cz/

Byty Následné péče

Služba Byty Následné péče nabízí podporu pro lidi, kteří se potřebují zotavovat z problematického užívání alkoholu. Služba je určena těm, kteří se rozhodli abstinovat.

Klient, který nastoupí do bytu má spolu s bydlením k dispozici čtveřici pracovníků - dva sociální pracovníky a dva peer konzultanty. Sociální pracovníci plánují a realizují potřebné kroky ke zlepšení životní situace klienta. Peer konzultanti jsou pracovníci, kteří mají vlastní zkušenost se závislostí a mohou tak poskytnout velmi specifickou podporu zaměřenou na zvládnutí abstinence, rozvoje svých silných stránek a života bez alkoholu.


Klient si domlouvá podle svých potřeb 1-2 schůzky s pracovníky týdně. Jednou týdně se účastní komunitního setkání na bytě s peery a svými spolubydlícími. Zotavení se z problematického užívání alkoholu znamená pro každého klienta něco jiného. Někdo může potřebovat pomoci s dluhy, bydlením a jinými sociálními záležitostmi, někdo se zase bude potřebovat soustředit na zvládání abstinence. Spolupráce s naší službou je tedy vysoce individuální.


Celkem má služba k dispozici tři byty umístěné v běžné městské zástavbě mimo prostory Renadi. Dva byty jsou pro dva klienty a jeden byt je pro čtyři. Klient sdílí pokoj s dalším klientem. Pokoj i celý byt je základně vybaven. Cena za službu je 5.040,- za měsíc bez dalších plateb.


Služba není určena osobám, které nejsou motivovány abstinovat, osobám s uloženou ochrannou ústavní léčbou, osobám, které vyžadují intenzivní každodenní podporu nebo osobám jejichž soběstačnost je snížena natolik, že nejsou schopny samostatně uspokojovat základní životní potřeby.


Pokud máte zájem o spolupráci s naší službou, kontaktujte Václava Buchtu nebo Justýnu Frankovou nebo stáhněte a vyplňte žádost. Vyplněnou žádost i s podepsaným souhlasem se zpracováním osobních údajů zašlete na e-mail či poštovní adresu (Renadi, o.p.s., Bratislavská 2, Brno 602 00). Pro posouzení žádosti je potřeba absolvovat rozhovor s pracovníky služby. Po obdržení žádosti Vás budeme kontaktovat za účelem domluvy na termínu rozhovoru a dalším postupu.


Kontakty


Václav Buchta, DiS.
koordinátor služby Byty Následné péče, sociální pracovník
tel.: 602 392 792

Dagmar Hemmerová
case manager
tel.: 601 360 955

Teodor Červenka
peer pracovník
tel.: 601 365 961


MgA. Marta Zaoralová
peer pracovník
tel.: 602 135 180

 

Ke stažení

Žádost o byt ve službě Byty Následné péče se souhlasem se zpracováním osobních údajů

Plakát s informacemi o službě

Kontaktujte nás

Na konzultaci je potřeba se předem objednat telefonicky na telefonním čísle 605 329 892
či e-mailem na renadi@renadi.cz. Pokud telefon zrovna nemůžeme zvednout, prosíme,
počkejte až se Vám ozveme zpět.


Můžete přijít i bez objednání a to v těchto časech: Po, St, Čt: 9.00-11.00 a Út 16.00-18.00.


Nemusíte si dělat starosti, která služba je pro Vás vhodná. Na první schůzce společně s naším pracovníkem prozkoumáte Vaši situaci a obtíže, a teprve poté se společně domluvíte, jaká cesta bude pro Vás nejvhodnější.

Příjem

Renadi, o.p.s.
Sídlíme na ulici Bratislavská 2 (3.patro), Brno 602 00