http://hazard.renadi.cz/ https://www.NevyndamSe.cz https://www.renadi.cz/cs/1-prosince-2020-otevirame-bezplatnou-internetovou-poradnu-s-peer-konzultanty-pro-lidi-zavisle-na-navykovych-latkach-ozvat-se-mohou-i-pribuzni

Hodnocení Peer festu 2022

Pohled organizátora a peer konzultanta Teodora Červenky:

"Akce se uskutečnila v Brně na Sibiři dne 18.6. 2022. Tuto akci jsme uskutečnili s myšlenkou společně pracovat na vytvoření jednotné skupiny Peer konzultantů/recovery koučů (lidí s vlastní zkušeností se závislostí a duševním onemocněním, kteří ji využívají pro pomoc ostatním lidem v podobné situaci). Na akci byla možnost vidět a slyšet některé z peerů či recovery koučů v rámci půl hodinových workshopů na různá témata týkající se naší práce (např. přímá práce s rodinami, dialog nejen o zotavení, jak o sebe pečovat, když součást mé práce je dávat svůj osobní příběh všanc). K vidění byla také panelová diskuse na téma Peerství napříč organizacemi, které se účastnili jak peeři, tak ,,odborníci" (soc. pracovník). K dispozici bylo spousta jídla a dobrého nealkoholického pití.

Celou akci moderovala naše nadaná peer konzultantka Marta, která efektivně držela účastníky v dobré a přátelské náladě. Na večer byla možnost vidět a slyšet naživo kapelu Vítrholc, díky níž byla akce důstojně a zábavně zakončena. Během odpoledne se grilovalo maso, sýry a tofu. Během grilování panovala velmi rodinná atmosféra na útulném dvorku v areálu Bio oka Sibiř.

Na akci bylo přítomno přibližně 40 lidí a každý svou přítomností přispěl dobré náladě a pozitivní atmosféře, která panovala od začátku až do samého konce.

Chtěli bychom tímto poděkovat a ocenit všechny přítomné jak účinkující, tak diváky. Dále všem, kteří nám s touto akcí pomáhali. Doufáme, že se za rok znovu uvidíme i s dalšími lidmi, kteří se z různých důvodů nemohli účastnit."

 

Pohled projektové manažerky Hany Czajkowské:

"V polovině června se konal první ročník setkání peerů a recovery koučů Peer Fest. Jednalo se o neformální setkání, které nebylo koncipované ani jako konference, ani jako jako blok přednášek, ani jako pouhý prostor pro klábosení. Byl to pestrý, dynamický mix, složený ze společných aktivit, několika tematických příspěvků, panelové diskuze a koncertu. Den byl proložený spoustou přestávek, nabitých dobrým jídlem a (nealko)pitím.

Na akci se potkali lidé pracující v sociálních službách, peeři a recovery koučové z celé České republiky a Slovenska. Témata příspěvků se týkala např. práce s rodinami, zotavení a sebepéče. Členité prostory kina Sibiř se na tento typ akce osvědčily. Pódium si organizátoři upravili jako obývací pokoj, což jen podtrhlo celkově domáckou atmosféru celého festu. Venkovní prostory kina byly využity pro večerní grilování. O festivalovou atmosféru se večer postarala kapela Vítrholc. Na organizaci celé akce se podíleli téměř výhradně peeři a z nadšených a místy až dojemných reakcí účastníků se mohli ujistit, že se první ročník podařil."


Všechny aktuality

Kontaktujte nás

Na konzultaci je potřeba se předem objednat telefonicky na telefonním čísle 605 329 892
či e-mailem na renadi@renadi.cz. Pokud telefon zrovna nemůžeme zvednout, prosíme,
počkejte až se Vám ozveme zpět.


Můžete přijít i bez objednání a to v těchto časech: Po, St, Čt: 9.00-11.00 a Út 16.00-18.00.


Nemusíte si dělat starosti, která služba je pro Vás vhodná. Na první schůzce společně s naším pracovníkem prozkoumáte Vaši situaci a obtíže, a teprve poté se společně domluvíte, jaká cesta bude pro Vás nejvhodnější.

Příjem
nebo

Renadi, o.p.s.
Sídlíme na ulici Bratislavská 2 (3.patro), Brno 602 00