http://hazard.renadi.cz/ https://www.NevyndamSe.cz https://www.renadi.cz/cs/1-prosince-2020-otevirame-bezplatnou-internetovou-poradnu-s-peer-konzultanty-pro-lidi-zavisle-na-navykovych-latkach-ozvat-se-mohou-i-pribuzni https://www.vicnezpronajem.cz/

Alkohol

Léky

Hazardní hraní a online sázení

Online sázení

Mnohdy bývá opomíjena zákeřnost nelátkových závislostí, mezi něž online sázení patří. Podobně jako u jiných forem závislosti na technologiích, jako jsou chytré telefony, sociální sítě nebo online hraní jsou to závislosti na činnostech, které vyvolávají pocity, po kterých toužíme.

Asi každý někdy zažil vzrušení ze sázky, intenzivního očekávání výhry, napětí a adrenalin při hře. A stejně tak není řadě lidí cizí pocit, kdy se nemohli od hry a jejího napětí odtrhnout. Pro některé je to skutečně těžký úkol, zvlášť pokud ve hře nachází něco, co jim jinde chybí, ať už je to pocit úspěchu, radost z výhry nebo pocit zadostiučinění, když dobře promyšlená sázka po zevrubné analýze vyjde.

Online prostředí dělá ze sázení snadno dostupnou činnost. Dalo by se říct, že stačí jen kliknout a spustí se lavina emocí, po kterých mozek hladově touží. Člověk vstupuje do světa, který dobře zná, ve kterém se cítí silný a neporazitelný. A takový pocit se stupňuje s každou výhrou, s každým úspěchem. Většinou jsou to právě úspěchy, co hráčům zůstává v hlavě, zatímco porážky a prohrané drobné se rychle rozptýlí v naději na další výhru.

Řada hráčů popisuje takovou situaci jako stav, kdy vše ostatní zmizí. Kdy jsou ve svém vlastním světě, neřeší nic, co bylo dřív, ani co bude dál. Mohou být jen se svým prožitkem ze hry, se svým odhodláním vyhrát, které každá porážka jen víc a víc podněcuje. A neustále se vrací myšlenka: „Příště to určitě vyjde, už vím, jak na to.“

Když se hráči vrací do reality, mnohdy popisují vystřízlivění, stud a obavy. Je pro ně těžké si věřit. Mnohdy si nadávají a bojí se přiznat svému okolí, co se s nimi děje.

Už jen vyhledat pomoc a svěřit se s problémy je obrovský krok, který může člověka neskutečně posunout. Ale je to první krok na cestě k tomu, jak nalézt prožitky a uspokojení spojené se hrou i jinde než na sázkařských portálech. Je to první krok na cestě k tomu, být spokojený sám se sebou.

Pomůžeme vám udělat nejen tento první krok. Můžeme být partnerem na Vaší cestě ke spokojenému životu.

Kontaktujte nás

Na konzultaci je potřeba se předem objednat telefonicky na telefonním čísle 605 329 892
či e-mailem na renadi@renadi.cz. Pokud telefon zrovna nemůžeme zvednout, prosíme,
počkejte až se Vám ozveme zpět.


Můžete přijít i bez objednání a to v těchto časech: Po, St, Čt: 9.00-11.00 a Út 16.00-18.00.


Nemusíte si dělat starosti, která služba je pro Vás vhodná. Na první schůzce společně s naším pracovníkem prozkoumáte Vaši situaci a obtíže, a teprve poté se společně domluvíte, jaká cesta bude pro Vás nejvhodnější.

Příjem

Renadi, o.p.s.
Sídlíme na ulici Bratislavská 2 (3.patro), Brno 602 00