http://hazard.renadi.cz/ https://www.NevyndamSe.cz https://www.renadi.cz/cs/1-prosince-2020-otevirame-bezplatnou-internetovou-poradnu-s-peer-konzultanty-pro-lidi-zavisle-na-navykovych-latkach-ozvat-se-mohou-i-pribuzni

Zážitky z Absolvent festu

Naše peer konzultantka Ivana Dvořáková  a spoluzakladatelka Renadi Tereza Janačíková Nováková sepsaly krátkou reflexi své cesty do Klubu Absolvent,
který v rámci oslav 20. výročí založení uspořádal Absolvent fest.
Klub Absolvent slouží jako podpora na bázi sdílení lidí, kteří mají zkušenost
se závislostí a následným zotavením.

 

Reflexe peer konzultantky Ivany Dvořákové

 „Na Absolvent fest jsem jela ráda.  Z Brna jsem jela s dobrou sestavou lidí - Hanka Jarošíková, Nepa a Tereza. Hodně mě potěšilo, že se mnou na Absolvent fest jela i spoluzakladatelka organizace Renadi Tereza Janačíková Nováková. To mi přišlo super. 

Těšila jsem se na lidi, které opět po nějaké době uvidím. Většinu těchto lidí znám z výcviku Recovery koučů. Všichni jsme z různých koutů republiky a často se nepotkáváme. Ve větším počtu lidí se většinou potkáme na nějaké akci, jako byl Peer fest a nyní Absolvent fest.

Nejdůležitější asi je, že se vůbec potkáme, řekneme si, jak se máme, sdílíme, co nyní děláme, kam se naše cesty posunuly. Baví nás spolu vytvářet nové věci.

A právě tady na tomto místě jsme se rozhodli založit Unii lidí se zkušeností se závislostí, abychom pomáhali sobě i ostatním: vyměňovali si zkušenosti, abychom přispěli k destigmatizaci problému závislostí, abychom zesílili svůj hlas v systému léčby a podpory, stejně tak i v politice v oblasti závislostí.“

Více informací o Klubu Absolvent naleznete zde:  https://www.renarkon.cz/klub-absolvent.

 

Reflexe spoluzakladatelky Renadi Terezy Janačíkové Novákové

„Peerství považuji za jednu z nejzásadnějších současných „inovací" pomáhajících profesí.
Význam peerů, tedy lidí se zkušeností, je neoddiskutovatelný a nenahraditelný.
Jsem velký fanda a podporovatel peerství. Bylo mi proto velkým potěšením být u zrodu něčeho tak zásadního jako je Unie lidí se zkušeností se závislostí, zažít atmosféru příjemné pospolitosti a vzájemné podpory.
Držím peerství palce!“

 

 


Cesta byla podpořena z projektu MMB "Profesionalizace a podpora nastavování pracovní pozice peer konzultantů v multidisciplinárních týmech". 


Všechny aktuality

Kontaktujte nás

Na konzultaci je potřeba se předem objednat telefonicky na telefonním čísle 605 329 892
či e-mailem na renadi@renadi.cz. Pokud telefon zrovna nemůžeme zvednout, prosíme,
počkejte až se Vám ozveme zpět.


Můžete přijít i bez objednání a to v těchto časech: Po, St, Čt: 9.00-11.00 a Út 16.00-18.00.


Nemusíte si dělat starosti, která služba je pro Vás vhodná. Na první schůzce společně s naším pracovníkem prozkoumáte Vaši situaci a obtíže, a teprve poté se společně domluvíte, jaká cesta bude pro Vás nejvhodnější.

Příjem

Renadi, o.p.s.
Sídlíme na ulici Bratislavská 2 (3.patro), Brno 602 00