http://hazard.renadi.cz/ https://www.NevyndamSe.cz https://www.renadi.cz/cs/1-prosince-2020-otevirame-bezplatnou-internetovou-poradnu-s-peer-konzultanty-pro-lidi-zavisle-na-navykovych-latkach-ozvat-se-mohou-i-pribuzni https://www.vicnezpronajem.cz/

KURZ: Možnosti peerování

Kurz pro praktikující peer konzultanty v sociálních službách.

 

Výhodu peerství zažíváme v týmu v podstatě každodenně, že ten vztah se tvoří daleko líp, když jde o člověka s vlastní zkušeností. Ani to nemusí být úplně vyřčený, ani nemusí zaznít žádný příběh, prostě neverbálně vznikne nějaké spojení, které je rychlejší, které spěje k větší otevřenosti a důvěře, než s odborníkem. Tohle vidím obecně v peerství jako největší benefit - to, co to udělá s těmi vztahy, to, jak se cítí člověk, který je v procesu zotavení. Že s tím peerem najednou cítí, že tam je někdo, kdo byl v podobné situaci, že ho nebude odsuzovat, nebude mu říkat nesmysly a že to nemá vyčtený z knížek.

- Pavel Nepustil, výjezdní tým Narativ

 

Termín kurzu: 24. 10. 2024 (9:00-16:30)

Cena kurzu:
1 900,-

Akreditace č. A2023/1159-PC/PP 8 hodin
 
PŘIHLÁSIT SE

V případě dotazů nás kontaktujte na: vzdelavani@renadi.cz nebo 602 267 542

 

 

Co se dozvíte:

 

Praktikující peeři jsou pro kurz výhodou a kurz je primárně pro ně. Pokud s peerstvím teprve začínáte a máte o kurz zájem, napište nám, posoudíme individuálně a vyhodnotíme jestli se na kurz hodíte. 

 

Lektoři

Václav Buchta

Vašek Buchta se pohybuje asi 16 let v oblasti sociální práce. Prošel postupně různé pozice v sociálních službách zaměřených na podporu bydlení především u lidí s duševním onemocněním, lidi s duálními diagnózami a to velmi často i v kontextu bezdomovectví. Zároveň lektoruje kurzy pro odbornou veřejnost a pracovníky pomáhajících profesí zaměřené na komunikaci s člověkem s duševním onemocněním, case management nebo zmíněnou práci s lidmi s duální diagnózou a další. Spolupracoval nebo spolupracuje s organizacemi Práh jižní Morava, Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, Sananim, Podané ruce,  Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských oborů, SŠTE Olomoucká, Renadi.

Další oblastí jeho zájmu je peer konzultantství a jeho implementace do služeb. Kurz Možnosti peerování by měl být dobrým prostorem jak zkušenosti se zapojováním peerů do služeb předávat, ale také prostorem pro setkání s dalšími peery a jejich pohledy na věc, což může kurz postupně obohacovat pro jeho další běhy a budoucí účastníky.

Je ženatý, má dvě děti, psa, kočku a ve volném čase nejraději sleduje delší sportovní přenosy u kterých jí a spí.

Teodor Červenka

Je peer konzultant a recovery kouč, který má zkušenost se závislostí na návykových látkách. Má za sebou několik pokusů o léčbu, od detoxů až po terapeutickou komunitu. Během poslední léčby si zamiloval terapii a proces zotavení se pro něj stal životní cestou. Nyní pracuje přes 3 roky v sociálních službách, jako lektor preventivních programů, mentální a metodická podpora týmu Street support a především jako peer konzultant v přímé práci s klienty. Do služeb nastoupil, jako člověk, který nikdy předtím v podobném prostředí nepracoval. Má možnost se podílet na vytváření peerského prostředí v organizaci Podané ruce a v Renadi, kde momentálně zastává roli koordinátora peerů. Pravidelně přednáší ve školách a v sociálních službách o návykových látkách, své závislosti a zotavení.

Do kurzu chce mimo jiné vnést pohled peera, který neměl odborné zkušenosti a musel se prosadit v pozici, která nebyla jasně daná a uchopená, v prostředí, které spoluvytvářel a podílel se na vybudování peerského zázemí.

Mimo jiné se snaží vychovávat malého syna, psa a všechny kolem sebe:-)

  

 

 


Všechny aktuality

Kontaktujte nás

Konzultujte své potřeby s našimi odborníky osobně nebo online a najděte společně nejlepší řešení pro Vás - kontaktujte nás ještě dnes!

Kontaktujte nás