http://hazard.renadi.cz/ https://www.NevyndamSe.cz https://www.renadi.cz/cs/1-prosince-2020-otevirame-bezplatnou-internetovou-poradnu-s-peer-konzultanty-pro-lidi-zavisle-na-navykovych-latkach-ozvat-se-mohou-i-pribuzni

Pro léčbu závislostí nabízíme

Kontaktní centrum

Ambulatní léčbu

Následnou péči

Nesoudíme

Pomáháme našim klientům žít běžný život, užívat si i malých radostí. Bereme všechny takové, jací jsou, respektujeme, nikoho nesoudíme. Naší prací posouváme kvalitu služeb lidem s problémy s alkoholem, léky a hazardním hraním v Brně a Jihomoravském kraji na vyšší úroveň.

Závislosti

Pomáháme zvládat potíže s pitím, závislostí na lécích, gamblingu a online sázení. Dospělým, dětem od jedenácti let, rodinám, příbuzným a blízkým pomáháme znovu prožívat běžné životní radosti.

Aktuálně

Zrušení kontaktních hodin

úterý a ve středu (5.-6. 7. 2022) z důvodu státního svátku rušíme kontaktní hodiny.

Děkujeme za pochopení.

Tým Kontaktního centra

KURZ: Trauma a závislost

Termín: 30. 9.-1. 10. 2022
Čas: 9:00-16:30
Cena kurzu: 3.600,-
Lektoři: Pavel Nepustil, Zuzana Nott

kurz je akreditován MPSV

KURZ: Alkohol a harm reduction

Termín: 21.-22. 10. 2022
Čas: 9:00-16:30
Cena kurzu: 3.600,-
Lektoři: Roman Hloušek, Pavel Nepustil

kurz je akreditován MPSV

Rozhovor s peer konzultanty Renadi

Rozhovor s peer konzultanty Renadi o jejich práci, pozici i motivaci

Hledáme nového člena týmu!

Hledáme dalšího člena týmu na pozici: Koordinátor služeb Ambulance Renadi a Následné péče/sociální pracovník na 0,8 - 1,0 úvazku.

Článek: Online terapie aneb funguje léčba přes počítač?

Epidemie covid- 19 zamezila pro mnoho lidí přístup k psychoterapii, a tak mimo jiné přinesla také potřebu nových možností podpory pro tyto osoby. Nejen my v Renadi jsme byli nuceni přesunout naši podporu do online prostoru. Jak může fungovat online psychoterapie a další její aspekty se dozvíte v článku.

Článek: Můj blízký je nejspíš závislý a já nevím, co dělat

Možná jsme to někdy zažili všichni. Někdo z našich blízkých začíná mít problém s nějakou látkou či činností a i my začínáme cítit, že se nás to dotýká. Co s tím jako blízcí můžeme udělat?

Článek: Je těžké nepít v prostředí, kde se prakticky jenom pije.

Přečtěte si článek o tom, jak jedné z našich kolegyň změnila práce v Renadi pohled na lidi, mající problém s alkoholem.

Online skupinový workshop

Zkuste si s námi ulehčit zvládání karantény. Nabízíme workshop, kde Vám rádi předáme naše zkušenosti se překonáváním nástrah současné doby, aneb jak si poradit s úzkostí, depresemi, rozvojem závislostí a sociální izolací. Přihlásit se můžete skrze tento odkaz: https://cutt.ly/CzVp8JA . Pokud máte ohledně workshopu nějaké  dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Více informací po rozkliknutí příspěvku.

Článek: Jak může být užitečná psychoterapie, když “přestat pít” nefunguje?

"Pití alkoholu Ti způsobuje problémy, tak jej prostě nepij." Slyšeli jste tuhle větu někdy? A co když to není tak jednoduché...

Archiv aktualit

Pomáhejte s námi

Renadi svou činností směřuje za hranice poskytování sociálních a terapeutických služeb. Snažíme se přispívat k rozšiřování myšlenek a zásad, na kterých stojí naše služby – otevřenost, transparentnost a participace. Stejně tak se snažíme o propagaci a publicitu bezpečného a odpovědného přístupu k užívání alkoholu, návykových lékůhraní hazardních her. Jsme rádi za každého partnera, který se s námi chce na šíření těchto myšlenek podílet. Nebráníme se různým formátům spolupráce.

Kontaktujte nás

Na konzultaci je potřeba se předem objednat telefonicky na telefonním čísle 605 329 892
či e-mailem na renadi@renadi.cz. Pokud telefon zrovna nemůžeme zvednout, prosíme,
počkejte až se Vám ozveme zpět.


Můžete přijít i bez objednání a to v těchto časech: Po, St, Čt: 9.00-11.00 a Út 16.00-18.00.


Nemusíte si dělat starosti, která služba je pro Vás vhodná. Na první schůzce společně s naším pracovníkem prozkoumáte Vaši situaci a obtíže, a teprve poté se společně domluvíte, jaká cesta bude pro Vás nejvhodnější.

Příjem
nebo

Renadi, o.p.s.
Sídlíme na ulici Bratislavská 2 (3.patro), Brno 602 00